Detail akce Budocnost bydlení lidí se zdravotním omezením

 • Provident
 • Stručný popis

  Jsme občanské sdružení Zrnko naděje ze Semil. Oslovujeme svým programem rodiny i jedince s podobným osudem, kterým do života vstoupilo zdravotní omezení. Oslovujeme lidi, kteří upřednostňují rodinnou péči před ústavním umístěním. Dne 22.4.2010 od 14 hodin v sídle sdružení pořádáme besedu s Lenkou Vanclovou na téma „Budoucnost bydlení lidí se zd...
 • Místo konání: Jílovecká 191, 513 01 Semily, Česká republika

 • autor » Zrnko naděje
 • datum konání » 22.04.2010 00:00
 • štítky » jiné
 • soutěž » Co nás baví v dubnu!
 • Provident 1 hlasů od Provident
  8. místo v průběžném hodnocení
 • Osobnosti 2 hlasů od Osobností
  1. místo v průběžném hodnocení
 • Veřejnost 1584 hlasů od Veřejnosti
  4. místo v kategorii Veřejnost
  Výherce získal: 8.000

Prezentační fotografie

Snímek 122.jpg
IMG_4139.JPG
IMG_5698.JPG
IMG_6175.JPG
IMG_6036.JPG
IMG_9171.JPG
IMG_9174.JPG
IMG_9203.JPG
IMG_9209.JPG
IMG_9213.JPG
IMG_9215.JPG
IMG_9214.JPG

Další informace

Jsme občanské sdružení Zrnko naděje ze Semil. Oslovujeme svým programem rodiny i jedince s podobným osudem, kterým do života vstoupilo zdravotní omezení. Oslovujeme lidi, kteří upřednostňují rodinnou péči před ústavním umístěním. Dne 22.4.2010 od 14 hodin v sídle sdružení pořádáme besedu s Lenkou Vanclovou na téma „Budoucnost bydlení lidí se zdravotním omezením“. Zájemci - nutné předem přihlásit.
V roce 2008 na základě dlouhodobé myšlenky za pomoci přátel vzniklo Zrnko naděje, o. s. Hlavní cíl sdružení je vytvořit bydlení v rodinném charekteru v komunitě pro tělesně hendikepované spoluobčany odkázané na dopomoc nebo celkovou pomoc druhé osoby pod správou Zrnko naděje, o. s. za plné kontroly a spolupráce rodinných příslušníků, přátel, dobrovolníků, sousedské výpomoci nebo placené asistence. Vše dle svobodného výběru lidí neohraničené věkové kategorie.
Pro dosažení hlavního cíle sdružení vytváří prostor pro setkávání lidí s podobným osudem. Vzniklo posezení v rodinném stylu na zahradě „U slimáka“, kde pořádáme různé akce a turnaje Ruské kuželky. Pro vyrovnání pozice lidí se zdravotním omezením hrají zdraví lidé na mechanickém vozíku nebo židli. Pořádáme výlety, kde zajišťuje lidem se zdravotním omezením přístup na nedostupná místa za pomoci rodinných příslušníků, přátel, dobrovolníků, kteří pomohou lidem se zdravotním omezením se podívat na místa, která nemají bezbariérový přístup. Dále na internetových stránkách www.zrnko-nadeje.cz vydáváme Infolisty Zrnka, kde se čtenáři dočtou rozmanité informace o činnostech ze světa kolem nás. Do listů mohou psát příspěvky lidé i organizace. (Harmonogram roku 2010 v čísle 2. únor 2010). Od listopadu 2009 je v provozu pro členy sdružení týdenní Sociálně terapeutický program Zrnko naděje, o. s., kde za pomoci pracovníků VPP a dobrovolníků zajišťujeme členům program a bezplatnou sousedskou výpomoc.
Snažíme se o udržení celoroční činnosti organizace, pracovních míst VPP za podpory od sponzorů.

Přihlásit se