Detail akce Předvánoční koncert sboru Sebranka

Prezentační videa

Prezentační fotografie

booklet_zepredu_v2.jpg
imgp0507.jpg
imgp0534.jpg
imgp0629.jpg
imgp0632.jpg
IMGP0970.JPG
IMGP0971.JPG
IMGP0973.JPG
IMGP2012.JPG
IMGP2040.JPG
prosinec1.jpg
prosinec8.jpg
staromestske-namesti1.jpg
staromestske-namesti2.jpg
jede.jpg

Další informace

Srdečně Vás všechny zveme na tradiční vánoční koncert, který již od svého založení v adventním čase pořádá sbor Sebranka. Letos se náš koncert koná 21.12.2010 od 19:30 v nádherném prostředí bývalého refektáře v budově MFF UK na Malostranském náměstí s překrásnými malbami na stropech a výbornou akustikou. Naším cílem je příjemně spolu s Vámi strávit jeden z večerů před vánočními svátky zpěvem a poslechem písní z celého světa s vánoční tématikou. Uslyšíte tradiční české koledy, známé i neznámé anglické koledy, ale také vánoční písně francouzské, španělské, polské nebo ukrajinské. Nejznámější koledy si budete moci zazpívat s námi. K navození vánoční atmosféry jistě přispěje i drobné občerstvení. Vstup je zdarma.

Pražský amatérský smíšený pěvecký sbor Sebranka se začal uskupovat, tehdy ještě jako sbor bezejmenný, v průběhu roku 2004 na studentské koleji 17. listopadu v Praze.

Svůj první veřejný koncert jsme uskutečnili po skončení pravidelné mše v kostele ve Zvoli u Zábřeha v květnu 2005. Již několik dnů poté následoval první koncert pražský v kostele sv. Apolináře, kterým jsme také úspěšně završili naši první sezónu. V současné době pořádáme každý rok zpravidla dva veřejné koncerty, vždy v období adventu a v květnu. Rádi také zpříjemňujeme chvíle zpěvem v domovech důchodců, v léčebně dlouhodobě nemocných a v dalších podobných zařízeních. Účastníme se také adventních zpěvů pořádaných na Staroměstském náměstí.

Do repertoáru sboru neodmyslitelně patří písně liturgické a spirituály, rádi máme i písně populární, lidové a hudební hříčky, pro vánoční čas nacvičujeme koledy z celého světa.