Detail akce Folkový Guláš 2015

Prezentační fotografie

Další informace

Loňské republikové finále Dětské Porty a Melodie v Praze - Bohnicích bylo .....no prostě super. Všichni byli úžasní! Ti, které známe z našeho oblastního kola se při vyhlašování před pódiem objevovali docela často. Jen pro informaci těm, co nebyli nebo nemohli být s námi. Druhá místa - Duo Dvě Ká, Julinka Petříková, Duo Geny, Verča Bolfová a Mláďata. Vítězové Vodníci, New Status, Ráďa Kolář, Irča Petříková. A navíc... jednu z cen sponzora odváželi Vodníci, autorskou portu Irča Petříková. Ta se stala v letošním roce i držitelkou ocenění nejvyššího - Zlaté Porty. Díky patří všem, kteří se do této soutěže zapojili jako soutěžící, těm, kteří pomáhali, nosili a vozili nástroje i účastníky, trpělivě snášeli všechny nářky a plnili i "nemožná" přání, zajišťovali, co bylo právě třeba, pomohli finančně i radou. I v letošním roce bychom se chtěli opět sejít v Praze se všemi kamarády hudebníky. Držte nám, prosím, pěsti!

Folkový guláš 2015 – hodnocení
Letošní již 25. ročník proběhl v sobotu 17. října 2015 v U-klubu v Olomouci. Tato akce se mohla konat mimo jiné také díky podpoře firmy Provident a závodu Pilana Zborovice.
V soutěži Dětská porta se v sedmi kategoriích představilo celkem 35 soutěžících, porota rozhodovala o deseti soutěžních vystoupeních. Při třech soutěžních vystoupeních se na pódiu objevili také dospělí jako doprovod malých soutěžících (v některých kategoriích je toto povoleno). V soutěži Melodie v letošním roce byli soutěžící zapsáni ve třech kategoriích. Celkem se na pódiu vystřídalo 24 soutěžících ve 21 soutěžních vystoupeních.
Mezi diváky se usadili dospělí i děti doprovázející soutěžící, ale také další příchozí lidé z Olomoucka, kteří si přišli mladé hudebníky poslechnout. A v letošním ročníku opravdu bylo co poslouchat!
Předpokládaný počet kolem 70 diváků.
Porota spravedlivě hodnotila jednotlivé výkony a doporučila postupující do republikového finále, které se bude konat na přelomu ledna a února v Praze. Mladým hudebníkům přišli jako hosté zahrát písničkářka Silvie Janotta Forsyth a kapela Hrnek.
Letošní guláš je sněden, ale na ten další se už pomalu začínají připravovat suroviny :-D

Fotografie z akce