Detail akce Letní aktivity o. s. Asistence

Prezentační fotografie

Další informace

Hlavním cílem je propojit aktivity volnočasové s činnostmi, které účastníky budou rozvíjet (samostatnost, soběstačnost, nácviky sociálních dovedností). Práce probíhá ve skupině a to většinou v prostorách občanského sdružení Asistence, různě libovolně po Praze a i mimo ni. Máme vymyšlené různé alternativy v závislosti na počasí. Počítáme s 10 účastníky z nichž většina se pohybuje pomocí mechanického či elektrického vozíku, proto potřebujeme i pomoc osobních asistentů.
Na tomto setkání má každý z přihlášených možnost prohloubit své dovednosti v různých činnostech a v nejlepším případě se zaměřit na ty činnosti, které mu dělají obtíže. Volnočasové aktivity zahrnují například hraní her (společenské, poznávací), výlety po Praze, návštěva kulturních akcí, shlédnutí filmů, poslech hudby. Dále sem patří i výtvarné aktivity např. práce s různými materiály (polymerová hmota fimo, plsť, papír, samotvrdnoucí hmota) a batikování. A v neposlední řadě oblíbená práce na počítači, kdy můžeme vyhledávat místa výletů, aktuální počasí, bezbariérové spoje a další možnosti.
Letní aktivity jsou výbornou příležitostí pro setkání a navázání nových přátelství, vyzkoušení si nových činností a získání nových zážitků. Jsou šancí strávit prázdniny jinak než obvykle.

Fotografie z akce