Detail akce Děvčátko Momo

 • Provident
 • Stručný popis

  Děvčátko Momo je představení plné živé hudby a veselých i dojemných scén. Velké herecké výkony strhnou každého diváka, a tak je určeno nejen dětem, ale i dospělým. Představení vychází ze stejnojmenné literární předlohy spisovatele Michaela Endeho a na divadelní prkna ho přenesla Iveta Dušková jako další z inscenací divadelního souboru Cylindr.
 • Místo konání: Nosticova 2, 118 00 Praha, Česká republika

 • autor » Cylindr
 • datum konání » 21.05.2011 17:00 - 18:30
 • štítky » vzdělávání
 • soutěž » Pomáháme s Providentem v květnu
 • Provident 30 hlasů od Provident
  2. místo v průběžném hodnocení
 • Veřejnost 191 hlasů od Veřejnosti
  8. místo v kategorii Veřejnost
  Výherce získal: 7 000

Prezentační fotografie

Další informace

Představení má silný příběh, poutavý děj a jako každá správná pohádka přináší dětem i ponaučení. V případě Děvčátka Momo můžeme sledovat její boj se Šedivými muži, kteří lidem kradou čas a symbolizují tak dnešní uspěchanou dobu. Smyslem života není jenom vše rychle konzumovat, ale že je důležité život opravdu prožívat.
„Nemám teď na tebe čas,“ tuto větu slýcháváme my a hlavně děti několikrát za den. Ale kam se poděl ten čas? Kde se skrývá? Kam či komu jsme ho prodali? Možná nás o něj okrádají Šediví muži v šedivých oblecích, s šedivými obličeji, s šedivými doutníky... Zní to jako pohádka, ale téma je tak současné a tak pravdivé, že jsme se rozhodli Děvčátko Momo zdramatizovat a pokusit se její poselství přenést na jeviště. Inscenace tak tedy není určena pouze pro malé diváky, ale i pro dospělé, kteří se díky představení mohou zamyslet nad svojí vlastní uspěchaností, netrpělivostí a nedostatkem času v životě.
Pohádka rozšiřuje dětskému divákovi literární rozhled a pomocí kulis a loutky, která zde vystupuje, rozvíjí jeho fantazii a imaginaci. Celé představení provází veselé a melodické, živě hrané a zpívané písničky, které děti ještě více vtáhnou do děje. Dospělí se mohou pobavit humorem a nadhledem, který nechybí v žádném představení divadla Cylindr. Premiéra představení se uskuteční 21. 5. od 17:00 v divadle Kampa

Autoři: Iveta Dušková (dramatizace a režie), Erika Bornová, Ivan Antoš (výtvarná spolupráce), Vesna Cáceres (hudební spolupráce)
Hlavní role: Petra Bílková, Iveta Dušková
75 min. (bez přestávky)

Více informací o souboru
web: www.divadelnisouborcylindr.cz
facebook: www.facebook.com/divadelnisouborcylindr
e-mail: divadlocylindr@seznam.cz

Fotografie z akce

Přihlásit se