Detail akce Rugbymania 2013

Prezentační fotografie

Další informace

Mezinárodní turnaj Rugbymania 2013 se odehraje od 22. do 24. listopadu a účastní se ho deset týmů z Dánska, Německa, Velké Británie, Polska, výběry z celé Evropy a česká reprezentace - pořádající Prague Robots.

Rok 2013 je svým způsobem zlomovým rokem pro ragby vozíčkářů. Práce, která byla za posledních dvacet let odvedena, dosáhla svého maxima v podmínkách amatérských sportovců. Reprezentaci lze posunout již jen částečnou profesionalizací, mistroství ČR – Česká národní liga ragby vozíčkářů se vrací k modelu pěti týmů v pěti víkendových turnajích, aktivně se zapojujeme do rozvoje a již plánujeme turnaj na Slovensku a dále se snažíme pro náš úžasný sport nadchnout další potenciální hráče.
Letos slavíme i patnáct let od založení turnaje Rugbymania. Turnaj prošel také velkým vývojem a postupně si vybudoval v ragby světu opravdu jméno. Nyní je jeden z nejrespektovanějších turnajů na světě a druhým nejprestižnějším v Evropě. Kvalita týmů odpovídá lize šampiónů a poslední listopadový víkend se do Nymburku pravidelně sjíždí elita ragby vozíčkářů z celé Evropy.

Patnáct let jsme se rozhodli oslavit i pomocí dobré věci. Tým Maniacs odehraje turnaj za slané děti, tedy děti nemocné cystickou fibrózou. Společně s prodejem triček a sponzorskými dary bychom chtěli vybrat peníze alespoň na jeden inhalátor.

Fotografie z akce