Detail akce Pomozte nám zajistit veterinární ošetření a kastrace kočiček

 • Provident
 • Stručný popis

  Brněnský Max - domov pro kočky pečuje v několika lokalitách o desítky opuštěných, toulavých a nechtěných koček bez domova. Snažíme se zlepšit jejich život, poskytujeme jim pravidelnou veterinární péči, zajišťujeme kastrace, aby populace dále nenarůstala.
 • Místo konání: Soukenická 559, 602 00 Brno-střed, Česká republika

 • autor » Brněnský Max
 • datum konání » 01.02. 09:00 - 28.02.2014 18:00
 • štítky » zvířata
 • soutěž » Pomáháme s Providentem v únoru 2014
 • Provident 0 hlasů od Provident
  3. místo v průběžném hodnocení
 • Veřejnost 1310 hlasů od Veřejnosti
  1. místo v kategorii Veřejnost
  Výherce získal: 15 000

Prezentační fotografie

Další informace

Každý den dodáváme opuštěným kočkám krmivo, kontrolujeme je, nemocným a zraněným poskytujeme azyl, ošetření a léčbu. Odchycená koťata a ochočené mazlivé kočky umisťujeme do nových rodin. Venkovní kočky mají v lokalitách k dispozici zateplené boudičky, kde nacházejí úkryt před nepříznivým počasím. Pravidelným krmením koček bez domova lze docílit toho, že si zvyknou chodit na určité místo pravidelně pro potravu, což usnadní jejich základní ošetření, odchyt a kastraci.
Kastrace jsou základem činnosti sdružení a podmínkou při krmení venkovních kočiček. Nelze kočky krmit a nechat je rodit koťata, která pak nemají dostatek životního prostoru, jsou bez péče, trpí nemocemi, umírají bez pomoci nebo dospějí a dál se množí. Nelze se dívat na nekastrovaná zvířata, která se s jarem potulují, bojují o teritorium a sexuálního partnera a při těchto toulkách zahynou pod koly aut nebo se nakazí infekční chorobou a tu pak přenáší na své potomky.
Kastrace je závažným zásahem do těla zvířete, není to zásah příjemný, ale bohužel zatím není vhodnějšího a bezpečného řešení pro venkovní kočičky. Kastrace je často také jediným setkáním divoké venkovní kočky s veterinářem, jedinou možností ošetření. Věnujeme jí tedy velkou pozornost, během zákroku je zvíře i jinak ošetřeno, pokud je to třeba např. ošetření zubů, rentgen, sono, ošetření ran a abscesů, odběry krve. Jde o takovou zdravotní generálku. Po zákroku je zvíře pod kontrolou v depozitu a po zahojení a další kontrole vypuštěno do své lokality. Zde je dále kontrolujeme a krmíme. Po letech provádění kastračního programu zjišťujeme u venkovních kočiček zkvalitnění života, zlepšení zdravotního stavu, omezení množení a problémového chování, stabilitu v lokalitách, kde žijí kastrované kočičky.
Pomozte nám získat finanční prostředky na tyto operace. Ceny krmiv, léků a zákroků s léty rostou, potřeba kastrací zůstává a nijak nepolevuje. Každá koruna je pro nás cenná, každá koruna, každá operace, ošetření můžou změnit život venkovní kočičky k lepšímu.

Fotografie z akce

Přihlásit se