Detail akce Canisterapie-psí pomoc lidem

 • Provident
 • Stručný popis

  Hafíci Cantes,o.s. (cca 80 týmů) pomáhají formou canisterapie jako soc.rehabilitace v několika krajích naší republiky. Pes může aktivovat myšlení, paměť, komunikaci, učení se (mluvenou řeč, neverbální projevy atd.) ale i motoriku (chůzi, pohyb paží, rukou a prstů atd. Pomozte nám prosím svým hlasem snížit naše náklady na pejsky.
 • Místo konání: Dlouhoveská 1915/91, 748 01 Hlučín, Česká republika

 • autor » Cantes, o.s.
 • datum konání » 01.09. 08:00 - 30.09.2013 20:00
 • štítky » humanitární pomoc, sociální péče, zdraví, zvířata
 • soutěž » Pomáháme s Providentem v září 2013
 • Provident 3 hlasů od Provident
  5. místo v průběžném hodnocení
 • Veřejnost 590 hlasů od Veřejnosti
  4. místo v kategorii Veřejnost
  Výherce získal: 8 000

Prezentační fotografie

Další informace

Děkujeme předem všem za Vaše případné hlasy. Čtěte prosím dále, cena by byla využita pro další rozvoj canisterapie, náklady na pomůcky, pejsky, pojištění, zkoušky, školení, úpravu pejsků atd.

Canisterapie se provádí pravidelně každý měsíc v desítkách zařízení pro stovky klientů, a to v intervalech 1x týdně až 1x měsíčně (někde je to i individuálně častěji) v každém zařízení, která jsou pro příklad uvedena níže. Pracujeme nezištně v krajích :
Pardubický, Brněnský, Vysočina, Moravskoslezský.
Kromě toho děláme i různé přednášky a předváděčky spojené s canisterapií a pejsky.

Občanské sdružení Cantes, o.s. a všechny jeho týmy provádí canisterapii zdarma, zařízení se pouze podílí na proplacení nákladů na dopravu. Nicméně náklady na výchovu pejska pro canisterapii, a jeho a své přípravě se musíme podílet sami, a kvalitní péči, veškeré očkování, poplatky, potřeby pro pejsky a canisterapii si musíme také hradit sami. Pomozte nám prosím svým hlasováním snížit tyto náklady. Naše sdružení Vám tímto děkuje předem.

Canisterapii lze úspěšně zařadit do okruhu sociální služby a rehabilitace.
Formou terapie - po stanovení si cíle s klientem - lze úzce spolupracovat s logopedem, fyzioterapeutem, pedagogem, psychologem, ergoterapeutem, gerontologem, psychoterapeutem, zdravotním personálem atd. Naši pejskové dochází pravidelně k našim klientům, kterým zlepšují svou přítomností náladu, prohřívají jejich často
podchlazené části těla na správnou teplotu a vůbec vnášejí trošku optimismu do jejich vesměs osamělého života. Klienti si je hladí, komunikují s nimi a podávají jim pamlsky. U ležících přikládáme menší pejsky přímo k nim do lůžka. Jelikož pes má tělesnou teplotu o pár stupňů vyšší než člověk a u důchodců je teplota na některých místech ještě nižší, pejsek je příjemně prohřívá a při hlazení některým povolí křečovité sevření prstů a dlaně.

Canisterapie má rovněž pozitivní vliv na zlepšení jejich nálady a sebevědomí -"někdo za mnou přišel, dám mu pamlsek, ještě můžu potěšit sebe a pejsky atd." Někteří, co pejsky předtím nechtěli ani vidět, dnes si je hladí a jejich postoj a nálada se zlepšila. Pro pejsky je canisterapie především náročná psychicky (obejdou velký počet lidí - všechny, kdo si to přejí), proto musí dělat canisterapii především s radostí, aby je to bavilo. Provádíme též dle domluvy přednášky o chování pejsků a pravidlech soužití s pejsky s ukázkami ve školách pro děti.

Je nám potěšením, když při komunikaci a hlazení pejsků pookřejí, přestanou se nudit, opustí je deprese, začnou se pohybovat – zejména ruce, prsty a dlaně uvolní od spasmů (křečovitých sevření). Není divu, že se na nás velmi těší.

Při individuálním prohřívání těch částí těla, zejména nohou, kdy teplota končetin je jen třeba 29 stupňů, dokáže pes zahřát na normální teplotu 36,5 stupně, která se udrží u klienta až několik hodin.

Navštěvujeme různá zařízení jako jsou domovy pro seniory, stacionáře, léčebny, školy...prostě všude kde náš pes či psi mohou pomoci klientům při rozhýbání prstů, končetin, zlepšení psychiky, komunikace, v neposlední řadě též prohřívání nedokrvených částí těla. Pro hodně klientů jsou pejsci mnohdy jedinou návštěvou, která po nich nic nechce, ale naopak si je mohou pohladit, podat jim pamlsek a vnášejí světlo do jejich většinou osamělého života.

Většina našich týmů canisterapii vykonává při svém zaměstnání, nevykonáváme nikdy canisterapii za úplatu. Dbáme tedy na to, aby se pejsek na klienty těšil a nikdy jej nepřetěžujeme, když je příliš unaven, nenutíme jej k další činnosti. Což v případě jiných komerčních canisterapeutických pejsků se bohužel děje (musí obejít stanovený počet klientů atd.)

Místa konání canisterapie :

Stacionář Domino Ostrá 1 Brno
Centrum ranné péče Kamenná 21 Brno
Školka na Kamenomlýnské Brno
Domov seniorů Šanov
Mateřská školka při ZŠ Blansko Dvorská
Individuální canisterapie - autistický chlapec
Speciální pedagogické centrum pro mentálně a zrakově postižené, Květná 2, Brno -
Domov pokojného stáří Kamenná 29 v Brně
Penzion pro důchodce Kaštanová 1223, 665 01 Rosice
Domov důchodců Znojmo

Domov důchodců U jezera Hlučín
Domov důchodců Letokruhy Budišov nad Budišovkou, Dukelská 650
Domov důchodců Vítkov, okr. Opava

Domov pro seniory Choceň
Domov pro seniory Jičín
Denní stacionář Světlanka ve Svitavách
Kojenecký ústav ve Svitavách
Azylový dům pro matky s dětmi ve Svitavách
Speciálně pedagogické centrum Kamínek Ústí nad Orlicí
Speciální základní škola, mateřská škola a praktická škola Ústí nad Orlicí
Hamzova Léčebna Luže - Košumberk

Domov pro seniory v Jihlavě
Charitní domov Moravec (domov pro seniory)

Další info o canisterapii viz weby http://cantes.cz, http://cantes.eu, http://cantesopavsko.ic.cz

Fotografie z akce

Přihlásit se