Detail akce Den rodiny s Ovečkou

 • Provident
 • Stručný popis

  Centrum pro rodinu Ovečka připravuje každoročně zábavné odpoledne v návaznosti na mezinárodní Den rodiny, s cílem zdůraznit důležitost rodiny v dnešní uspěchané době a rozvíjet a podporovat rodinné vazby napříč generacemi. Je to odpoledne plné pohody, spokojenosti a radosti, zábavných aktivit a her a dětského smíchu.
 • Místo konání: Zvonková 2787/18, 400 11 Ústí nad Labem-Severní Terasa, Česko

 • autor » Centrum pro rodinu Ovečka
 • datum konání » 18.05.2018 14:00 - 19:00
 • štítky »
 • soutěž » Jarní soutěž Pomáháme
 • Provident 18 hlasů od Provident
  16. místo v průběžném hodnocení
 • Veřejnost 68 hlasů od Veřejnosti
  22. místo v průběžném hodnocení

Prezentační fotografie

Další informace

Den rodiny pořádá Centrum pro rodinu Ovečka, jako jedna z poboček Oblastní charity Ústí nad Labem, každý rok v květnu v Centrálním parku na Severní Terase. Pro rodiny s dětmi je připraveno mnoho rozličných stanovišť, kde si mohou všichni společně zasoutěžit, pobavit se, i se něco nového naučit.

Jedním z hlavních bodů akce bývá divadelní představení zaměřené na poučné pohádky. Součástí akce je osvětová činnost ve spolupráci s oddělením Prevence kriminality Policie ČR, Dopravní policie, Českého červeného kříže a První pomoc Vitae. Na dalších stanovištích bývají zábavné aktivity ve formě her pro děti, závody odstrkávadel, malování na obličej, instrukce Inline skatingu, výtvarné dílny, opičí dráha, skákání panáka, ukázky modelů letadel, enviromentální výukové stanoviště zaměřené na ekologické třídění odpadu, vystoupení Tanec se psem, aj.

Den rodiny spolupořádáme ve spolupráci se středními školami v UL, dobrovolníky, zaměstnanci charity i rodiči navštěvujícími CPR Ovečka. Každé dítě obdrží na startu soutěžní kartičku, na jednotlivých stanovištích se zúčastní drobné hry nebo poučné aktivity, za což obdrží razítko. Za nasbírané body si poté může s rodiči vyzvednout zaslouženou odměnu.

Hlavním účelem naší akce je smysluplné strávení zábavného společného odpoledne rodičů s dětmi, s důrazem na harmonizaci a zkvalitňování rodinných vazeb. Posilování primární funkce rodiny si klade za cíl předcházet rizikovému chování dětí a mládeže a osvěta v oblasti nabízených sociálních služeb pomáhá při řešení výchovných problémů dětí.

Akce je určena pro rodiny s dětmi všech věkových kategorií. V případě deštivého počasí bude akce přesunuta do prostor Centra pro rodinu Ovečka.

Přihlásit se