Detail akce Vlakem za výstavou PLAY

 • Provident
 • Stručný popis

  Cílem akce je umožnit ochutnat všemi smysly fragment uměleckého projektu ORBIS PICTUS PLAY jednotlivcům i rodinám s dětmi nejen z Chrudimi a okolí. Ku příležitosti Evropského týdne mobility vyjedeme ekologicky vlakem v sobotu 19.9.2015 na výstavu Play do města Mladá Boleslav. Čím víc nás bude, tím líp:) Děkujeme za hlas!
 • Místo konání: E65, 293 01 Mladá Boleslav, Česká republika

 • autor » EDDA - Edukace, Didaktika, Dialog, Alternativa
 • datum konání » 19.09.2015 08:00 - 20:00
 • štítky » prorodinné komunitní akce, volnočasové aktivity rodiny, vzdělávání rodiny
 • soutěž » Pomáháme s Providentem RODINĚ v září 2015
 • Provident 0 hlasů od Provident
  10. místo v průběžném hodnocení
 • Veřejnost 19 hlasů od Veřejnosti
  21. místo v průběžném hodnocení

Prezentační fotografie

Další informace

Projekt ORBIS PICTUS PLAY autorů Jiřího a Radany Waldových je mezinárodní projekt putovních výstav a doprovodných akcí, umělecky koncipovaných Petrem Niklem ve spolupráci s dalšími výtvarníky z České republiky i ze zahraničí. Jednotlivé expozice se snaží rozvíjet imaginaci a fantazii prostřednictvím interaktivních nástrojových objektů. Jednotlivé instrumentální soubory se zaměřují zejména na fenomén hry - na kreativní poznávání světa i sebe sama skrze vlastní smysly. Hlavním tématem je vytvořit komunikační kanál jdoucí napříč národnostními příslušnostmi, sociálními vrstvami či náboženskými vyznáními. Projekt nejenom zrcadlí sílu tvořivé touhy po poznání, ale dokazuje, že fenomén hry dokáže fungovat jako univerzální komunikační prostředek bez ohledu na národnost, náboženství či věk, a tím zhmotňuje a rozvíjí nadčasové myšlenky J. A. Komenského.

Od 24. 8. – 28. 9. 2015 bude tato výstava instalována ve Vzdělávacím centru Na Karmeli v Mladé Boleslavi. Jedinečnost expozice volá po návštěvě. Chceme proto nejen rodinám s dětmi z Chrudimi a okolí pomoc zažít nevšední smyslové prožitky zorganizováním vlakového výletu v rámci týdnu Ekomobility, který u nás realizuje Zdravé město Chrudim. Akce je výzvou - cestujme spolu a ekologicky!

Děkujeme za podporu, které si vážíme. Pevně věříme, že se nám podaří získat nové fanoušky Orbis Pictus Play, kteří se následně zapojí do kampaně ORBIS PICTUS PLAY pro Pardubický kraj. Díky které se nám podaří vybudovat originální centrum neformálního vzdělávání v Pardubickém kraji, jehož srdcem bude tato výstava.
Do akce "Vlakem za výstavou PLAY" se mohou zapojit lidé z celé ČR! Zn. v poledne sraz na Karmeli v Mladé Boleslavi.

www.edda-chrudim.cz/komunitní aktivity
FB: ORBIS Pictus PLAY pro Pardubický kraj

www.orbis-pictus.com
www.nakarmeli.cz/pripravujeme

Přihlásit se