Detail akce Amnesty 4 pets

 • Provident
 • Stručný popis

  Toužíte po roztomilém mazlíkovi módního plemene a chcete ušetřit? Nebo jen máte pocit, že průkaz původu nepotřebujete, protože se nechystáte ani vystavovat, ani neplánujete chov? Proč tedy platit o několik tisíc korun víc za odchov z renomované chov.stanice? Pak vězte, že za lákavými inzeráty zaplavujícími internet stojí většinou tzv. množitel.
 • Místo konání: Májová 54, 252 41 Dolní Břežany, Česká republika

 • autor » home4pets
 • datum konání » 01.06. 08:00 - 30.06.2013 20:00
 • štítky » humanitární pomoc, sociální péče, zvířata
 • soutěž » Pomáháme s Providentem v červnu 2013
 • Provident 5 hlasů od Provident
  8. místo v průběžném hodnocení
 • Veřejnost 844 hlasů od Veřejnosti
  1. místo v kategorii Veřejnost
  Výherce získal: 15 000

Prezentační fotografie

Další informace

Množitelem je osoba provozující reprodukci společenských zvířat bez PP za účelem zisku. Jsou pro něj pouhými výrobními prostředky, kterým dopřává většinou jen takovou „údržbu“, aby přežili. Tedy pokud se vůbec dá nazvat životem pobyt v malých uzavřených prostorách, často klecích menších, než je norma EU pro drůbež. A to v počtu několika desítek, někdy i set na jednoho takového podnikatele. Jeho hlavním cílem je maximalizace zisků s minimálními náklady. Odmítá brát ohled na to, že tyto "stroje" jsou nešťastní cítící a myslící tvorové trpící nepředstavitelnou frustrací i fyzickou bolestí. Podstatné je, aby každého půl roku vyprodukovali co nejvíc dobře prodejných mláďat. Stručně se této problematice a tomuto konkrétnímu případu věnoval i poslední díl dokumentu ČT POLOŠERO: http://www.ceskatelevize.cz/porady/10318730018-polosero/213562222000012-polosero-zvireci-chuvy/ - myslím, že stojí za shlédnutí...

Je Vám z toho zle? Bohužel - dokud bude poptávka, vždy se najde množitel, který ji uspokojí s co nejvyšším profitem. Přitom za mřížemi útulků čeká spousta nádherných a naprosto dokonalých originálů, kteří díky tomuto přílivu „bezpapíráčků“ mají jen malou šanci na krásný rodinný život. Mnoho organizací, dobrovolníků i médií se všemi silami snaží šířit osvětu, upozorňovat, že koupí takového štěněte / kotěte tento zvrhlý proces přímo podporujete. Že by se však konečně začalo blýskat na lepší časy?

Již delší dobu sledujeme trend, že se tito "podnikatelé" různými způsoby zbavují zvířat nejen neproduktivních a tedy nežádoucích, ale i vcelku mladých. Že neprodají tak snadno a výhodně celé vrhy a tzv. neprodejné přebytky pak umisťují v lepším případě do útulků. Možná je důvodem to, že se možností zdánlivě snadného výdělku nechalo zlákat příliš mnoho lidí a trh je zkrátka přesycen. Možná - a v to upřímně doufáme - se konečně tato problematika promítla do myslí lidí, kteří uvažují o pořízení čtyřnohého přítele. Zvyšuje se zájem o adopce útulkáčů, kříženci jsou zkrátka „IN“ a množitelé si čím dál častěji stěžují na nižší zisky. Kéž by!

Jeden takový muž začal po jednotlivých kusech nosit do nejbližšího útulku své čivavy s tím, že už je nepotřebuje. Byla ještě krutá zima a bylo jasné, že tito drobečci by v kotcích nepřežili. Nikomu neřekl své jméno ani adresu, byl ale nakonec ochotný s námi komunikovat alespoň po telefonu. Nakonec jsme se sešli na parkovišti jednoho moravského nákupního centra, neměli jsme do poslední chvíle tušení, kolik jich bude. Přijelo mrňavé Punto, z jehož kufru nám jako housky během pár minut předal 33 čivav, japan chinů a jejich kříženců. Dodnes nechápeme, jak se tam v tomto počtu vešli a neudusili se, nevíme, jakou vzdálenost takto museli ujet. Během těch pár minut jsme vyslechli, jak skvěle se o ně staral, jak už ho to ale neuživí, že musí nastoupit do práce, takže se jich potřebuje rychle zbavit... Prý i ostatní "kolegové" už mají problémy, už to není, co dřív... Bez ostychu přiznal, že si ještě nechal blíže nespecifikovaný počet fen březích a po porodu se štěňaty - prý aby ještě něco vydělal. Matky nám pak snad opět předá a tím s "chovem" skončí. Uvidíme, zda svůj slib splní…

Těchto 33 psíků mělo nakonec štěstí. Jsou momentálně po jednom až třech v pěstounských domovech, pomalu zjišťují, co je to rodina, volný pohyb, hra, mazlení a dobroty. Léčí si šrámy na těle i na duši (obojího si přivezli vskutku požehnaně), trpělivě snáší všechny nepříjemnosti nezbytných veterinárních zákroků, pomalinku zjišťujeme, jakou povahu který psík má a jaký domov tedy pro něj budeme hledat. Je to nádherný proces zrození 33 psích osobností, opatrných projevů radosti, důvěry a příchylnosti k člověku... A my už se jen těšíme, až budou chodit spokojené zprávy a fotky z nového radostného života.

Budeme vděční za každý hlas, kterým vyjádříte podporu této činnosti - vyžádá so totiž ještě mnoho času a energie po řadu následujících let. A jestli byť jen jeden jediný člověk po přečtení těchto řádků a shlédnutí fotografií dá přednost úžasnému kříženci z útulku, bude to vítězství největší: jeden psí nebo kočičí bezdomovec půjde domů a do rakviček množitelů přibude jeden malý hřebíček.

Více info zde: http://home4pets.cz/proc-nekupovat-psa-bez-pp

A pokud ještě váháte, snad Vás přesvědčí příběh Otíka, otce desítek roztomilých bullíčků, který naštěstí svůj vysněný láskyplný domov nakonec našel:
http://www.youtube.com/watch?v=AVmNhkFZ6R4


Děkujeme za čas, pozornost a snad i zamyšlení, které jste věnovali tomuto příspěvku! Napadne-li Vás nějaká doplňující otázka, rádi ji zodpovíme na adrese: home4pets@centrum.cz.

Vaše OS Home 4 Pets
www.home4pets.cz

Fotografie z akce

Přihlásit se