Detail akce Vánoční strom splněných kočičích přání

 • Provident
 • Stručný popis

  V prosinci se již popáté spustí akce na podporu koček v útulcích z celé České republiky Činnost těchto sdružení nedotuje stát ani město, mají velmi omezené finanční prostředky a provozují je převážně dobrovolníci, kteří za svou práci nejsou placeni. Na stránce www.kociciprani.cz si bude moci dárce vybrat kočku a poslat jí dárek nebo peníze.
 • Místo konání: 10142, 273 25 Zvoleněves, Czech Republic

 • autor » OS Devět životů
 • datum konání » 14.12.2012 00:00 - 06.01.2013 23:30
 • štítky » zvířata
 • soutěž » Pomáháme s Providentem v prosinci 2012
 • Provident 0 hlasů od Provident
  3. místo v průběžném hodnocení
 • Veřejnost 771 hlasů od Veřejnosti
  2. místo v kategorii Veřejnost
  Výherce získal: 10 000

Prezentační videa

Prezentační fotografie

Další informace

6. ledna 2013 skončilo další kolo akce na podporu bezprizorních koček s názvem Strom splněných kočičích přání. Kočky, které jsou v péči 26 sdružení z celé České republiky, dostaly dárky v hodnotě téměř 1 250 000 korun.

Při sbírce, která se koná již potřetí o vánocích a která je pořádána i v době velikonoc, dárci přispívali několika způsoby. Na stránkách www.kociciprani.cz si mohli vybrat konkrétní kočku a koupit jí dárek, přisypat peníze do mističky na běžné výdaje spojené s péčí o ni, nebo podpořit některý z velkých projektů zúčastněných organizací.

Svůj dárek letos dostalo 1500 koček. O ty pečují dobrovolníci a členové občanských sdružení převážně v domácích depozitech. Tyto organizace nejsou podporována městy ani státem, jejich provoz je financován členy a soukromými dárci. Granty na tuto činnost se dají získat jen zřídka.
Veškeré finance budou tedy bezezbytku využity pro zvířata bez domova. Jako poděkování dostane každý dárce fotografii „své“ kočky s dárkem.
Letos poprvé bylo možné přispívat i na velké projekty. Každá organizace mohla dodat jedno své přání. Nejčastější byly žádosti o příspěvek na vybavení a stavbu venkovních výběhů a karanténních místností pro kočky. Mezi dárky bylo na prvním místě kvalitní krmení. Největší radost ale vždy udělá nalezení nového domova pro čtyřnohé svěřence. A to se během akce také dařilo.

Důvod takového úspěchu vidí organizátoři v naprosté transparentnosti (peníze jdou vždy přímo na účty jednotlivých sdružení) a v časové nenáročnosti. Dárky lze jednoduše zaplatit přes internet, není třeba vstávat od stolu a stačí pár kliknutí pro velkou pomoc. Akce je dílem členů OS Devět životů a jejich kamarádů, nevznikají tak žádné nutné náklady na organizaci.
Organizátoři by rádi poděkovali všem lidem, kteří se zapojili a díky kterým se podařilo získat tuto obrovskou finanční pomoc. To, že jim situace okolo bezprizorních koček není lhostejná, dodává těm, kteří o kočky pečují, energii a chuť do další práce.

Fotografie z akce

Přihlásit se