Detail akce Zachraňujeme pejsky

 • Provident
 • Stručný popis

  V českých a slovenských útulcích a karanténních stanicích žijí téměř bez lidského povšimnutí tisíce úžasných psích unikátů různých povah, velikosti, barev i věk. kategorií. Přišli na svět nebo do útulků povětšinou lidskou nezodpovědností a jejich osudy jsou často již od narození velmi pohnuté.
 • Místo konání: Májová 54, 252 41 Dolní Břežany, Česká republika

 • autor » Domov pro pejsky
 • datum konání » 01.12. 08:00 - 30.12.2012 20:00
 • štítky » zvířata
 • soutěž » Pomáháme s Providentem v prosinci 2012
 • Provident 0 hlasů od Provident
  3. místo v průběžném hodnocení
 • Veřejnost 790 hlasů od Veřejnosti
  1. místo v kategorii Veřejnost
  Výherce získal: 15 000

Prezentační fotografie

Další informace

Lidská bezohlednost a krutost je dostala na dlouhou dobu za mříže a pouze lidé jim opět mohou pomoci prožít aspoň kus šťastného psího života. A my jsme zde proto, abychom všemi dostupnými prostředky nacházeli těmto nešťastníkům nové domovy, přispěli v maximální možné míře k osvětě veřejnosti ohledně týrání psů množením a k legislativním změnám postihující takovéto jednání.

Naše činnost má dvě hlavní roviny. Na straně jedné pomáháme řešit aktuální situaci a na straně druhé -alespoň v rámci našich možností - činit nebo podněcovat kroky, které zabrání zhoršování budoucího stavu.

Za dobu naší činnosti jsme si na mnoha případech ověřili, že žádný pes bez závažné poruchy chování nemusí trávit měsíce a roky v útulku. Přeplněné kapacity těchto zařízení jsou doslova zbytečné a nejen že zde mnoho zvířat tráví nesmyslně dlouhou dobu, ale současně tento stav neúměrně zatěžuje obecní rozpočet. Můžeme uvést řadu konkrétních případů, kdy se podařilo úspěšně umístit psy, kteří v útulku strávili mnoho let nebo se v něm dokonce narodili. Vše je pouze o zviditelnění každého jednoho z nich, jeho představení potenciálním zájemcům, lidem, kteří právě v tomto zvířeti najdou svého přítele, spřízněnou duši. Tedy tyto opuštěnce inzerujeme na našich stránkách i veřejných inzertních portálech, se všemi zájemci probíráme jejich situaci a vhodný výběr psa do té míry, abychom minimalizovali riziko vrácení. S tím souvisí i prakticky non-stop telefonická poradna, osvojitelé mohou zavolat a zeptat se na cokoliv. Pomáháme se začleněním do rodin, s některými poruchami chování, doporučujeme veterinární pracoviště, diskutujeme o výživě. Ale ze všeho nejraději posloucháme o společných zážitcích, radostech, o tom, jak nový člen rodiny obohatil její život a přinesl do běžného chodu rodiny úplně jiný rozměr.

O těch pár jedinců, kteří se za dobu naší činnosti z adoptivní rodiny museli z velmi závažných důvodů vrátit, se vždy postaráme. Pokud víme, ani jeden z nich dosud nikdy neskončil znovu v útulku. Buď období před nalezením nové rodiny stráví u původního osvojitele, nebo u někoho z našich dobrovolných dočasných opatrovníků, vždy se mu však snažíme tuto změnu co nejvíce ulehčit.

Průběžně též bereme do dočasných rodinných depozit štěňata, pro která je prostředí útulku mimořádně nebezpečné. Tito prckové se zde zotaví po stránce zdravotní i psychické a do nových rodin pak už odchází sebevědomá, socializovaná a celý svět milující mláďata.

Současně si však uvědomujeme, že naše činnost sice je prospěšná a již více než 350 psů je i s naším přispěním rozmazlováno novými páníčky, ale že do budoucna jsou zásadní spíše koncepční řešení. Příval dalších a dalších nežádoucích vrhů nelze omezit sebeusilovnější prací, sebeširší sítí obětavých dobrovolníků. Daleko hlouběji nyní poznáváme problematiku nadměrné populace psů u nás i na Slovensku a rozhodli jsme se tedy co nejúčinněji podporovat aktivity preventivní, s širším účinkem pro budoucí zlepšení situace.

Za naprosto zásadní v tomto ohledu považujeme:

- osvětovou činnost, podporu projektů spojených s omezením nekoordinované reprodukce psů (plošné kastrace nechovných jedinců, omezení poptávky po psech bez PP z velkochovů, potažmo zvýšení poptávky po psech z útulků či dočasných domácích depozit)
- jednání s politiky na komunální úrovni o všech dostupných možnostech, jak umístit do nových rodin maximum psů v zařízeních podporovaných finančně z obecních rozpočtů, které můžeme názorně prokázat na konkrétních případech
V předvánočním období se snažíme na veřejnost, zejména rodiče, působit i billboardem viz prezentační foto s textem (Včera dárek, dnes bezdomovec).

Odkazy:

http://www.home4pets.cz/

Plány do budoucna, mj.:
http://home4pets.cz/aktuality/16-plany-do-budoucna

Jak můžete pomoci? Např.:
http://home4pets.cz/aktuality/10-jak-funguji-tzv-docasky

I když nechcete adoptovat, prosím podívejte se sem:
http://home4pets.cz/proc-nekupovat-psa-bez-pp

Příběh Otíka nepotřebuje další komentář:
http://www.youtube.com/watch?v=AVmNhkFZ6R4

Fotografie z akce

Přihlásit se