Detail akce Den Charity plný zábavy

 • Provident
 • Stručný popis

  Akce „Den Charity plný zábavy“ s kulturním programem pro veřejnost proběhne 26. 9. 2017 od 14.00 do 20.00 hod. ve veřejném sále Hraničář.Jejím cílem je nejen představení naší rozmanité práce,ale také bychom rádi finančně podpořili 18-letého Jiřího Škuthana z Teplic,který následkem úrazu ochrnul v srpnu 2016 na dolní a částečně horní polovinu těla.
 • Místo konání: Prokopa Diviše 1812/7, Ústí nad Labem-centrum, 400 01 Ústí nad Labem-Ústí nad Labem-město, Česko

 • autor » Oblastní charita Ústí nad Labem
 • datum konání » 26.09.2017 14:00 - 20:00
 • štítky »
 • soutěž » Už 20 let pomáháme měnit každodenní život k lepšímu
 • Provident 23 hlasů od Provident
  11. místo v průběžném hodnocení
 • Veřejnost 49 hlasů od Veřejnosti
  25. místo v průběžném hodnocení

Prezentační fotografie

Další informace

Mottem této akce je "Bojuj za to čemu věříš" a už nyní zaznamenává mnoho pozitivních ohlasů a podpory, protože ačkoliv jsme největší ústeckou organizací působící v oblasti sociálních služeb a fungujeme zde již od roku 2000, tak toto je první kulturní akce takového velkého rozsahu, kterou pro veřejnost chystáme.

Proč tato akce?
Den charity se slaví každoročně od roku 2008 v období kolem svátku sv. Vincence z Paula (27.9.), patrona charitních zařízení. Smyslem této akce je seznámit širokou veřejnost s činností Charity a zajímavou formou představit jednotlivá zařízení a služby Charity. My jsme pro tento rok upustili od klasického Dne otevřených dveří a rádi bychom přišli s něčím novým, co přitáhne řadu lidí, od malých dětí až po seniory. Pro akci jsme si vybrali veřejný sál Hraničář, protože je nejvhodnějším místem pro akci, na které bude probíhat program jak ve vnitřních tak ve venkovních prostorech.

Jaký bude program akce?
Lidé se mohou těšit na skutečně pestrý program. Pobaví se tak při několika hudebních, tanečních a divadelních představeních, při ohnivé show, plánujeme aktivity pro děti, tvořivé dílny, představení našich služeb včetně pro tuto akci speciálně vytvořeného krátkého filmu, bohatý raut aj. Hlavním bodem tohoto odpoledne však bude představení jedinečného kalendáře Oblastní charity Ústí nad Labem pro rok 2018, který bude profesionálně nafocen Petrem Berounským. Na fotografiích se s našimi klienty objeví profesionální ústečtí sportovci, kdy spolupráci přislíbily týmy HC Slovan, FK Ústí nad Labem, SC Blades, dále Fabiana Bytyqi, Lukáš Konečný a další. Veškeré tyto fotografie pak budou k prohlédnutí přímo na akci nebo dále v rámci putovní výstavy, která bude pokračovat v následujících měsících ve frekventovaných místech v Ústí nad Labem. Celý výtěžek z tohoto kalendáře stejně jako výtěžek ze sbírkových kasiček, které budou na místě k dispozici, bude použit pro Jirku a jeho rodinu na úpravu bezbariérového bydlení, na rehabilitační pomůcky a na intenzivní rehabilitační pobyt.

A kdo je vlastně Jirka Škuthan?
Především je to mladý kluk, který je plný elánu a životní energie a odhodlání poprat se s nepřízní osudu! Přestože život se jemu i celé jeho rodině díky úrazu během chvilky obrátil vzhůru nohama, nevzdal to a bojuje! S naší – Vaší pomocí mu jeho situaci můžeme trochu usnadnit. Jirka se od mala věnoval různým sportům, hrál fotbal i floorbal a jeho srdeční záležitost pak byl požární sport a Jirkův velký sen byl stát se hasičem jako jeho táta. Poslední prázdninový den během srpnové neděle roku 2016 přišel tragický zvrat v životě šestnáctiletého mladíka. S kamarády se šel vykoupat do Vápenky v Lahošti na Teplicku. Po skoku z břehu do vody mladík utrpěl závažný úraz, došlo k nárazu, při kterém si Jirka rozdrtil šestý krční obratel, a bohužel v tomto místě došlo k přerušení míchy. Následkem toho následně došlo k ochrnutí těla od prsou dolů a ke snížení hybnosti rukou. V nemocnici přišla další zdrcující zpráva. Jirka už nikdy nebude chodit. Následovaly dlouhé pobyty ve specializovaných nemocnicích v Ústí nad Labem a v Liberci, poté následoval pobyt v rehabilitačním ústavu v Kladrubech. Nyní je Jirka doma a pomalu se učí žít se svým handicapem. Momentálně je jeho snem dostudovat školu a vrátit se ke sportu.

Věříme, že pokud se na této akci budeme podílet společně, tak bude pro mnoho lidí a především pro Jirku nezapomenutelným zážitkem! POMOZTE NÁM, PROSÍM, PODPOŘIT DOBROU VĚC!

Přihlásit se