Detail akce Den prevence s Hostíkem a Teen Challenge ČR

 • Provident
 • Stručný popis

  Jedná se o tradiční den aktivit pro rodinu a děti v Hostomicích, kde máme vybudovanou funkční komunitu lidí, kterým život ostatních není lhostejný. Snažíme se tak o přiblížení témat rizikového chování a prevence dětem a rodičům, které mají zabránit šíření závislostí a s ní spojená rizika v naší v širším slova smyslu vyloučené obci a jejím okolí.
 • Místo konání: Mlýnská 37, 417 52 Hostomice, Česko

 • autor » Hostík - rodinné centrum pro malé i velké
 • datum konání » 02.09.2017 14:00 - 17:00
 • štítky »
 • soutěž » Už 20 let pomáháme měnit každodenní život k lepšímu
 • Provident 10 hlasů od Provident
  18. místo v průběžném hodnocení
 • Veřejnost 37 hlasů od Veřejnosti
  27. místo v průběžném hodnocení

Prezentační fotografie

Další informace

Den prevence je již tradiční akcí, kterou dělá náš spolek pro veřejnost vždy jednou za rok na konci léta i k příležitosti výročí Hostíku (letos již čtvrté). Jde o akci, která se koná venku na dětském hřišti.
Na hřišti a v okolí jsou jednotlivá stanoviště pro děti, kde se vždy reprezentuje jedno téma. Letos počítáme se stanovištěm první pomoci, Teen Challenge má stanoviště prevence braní drog (vždy přijedou i lidé, kteří absolvovali terapeutický program a jsou v pořádku) Dále pak počítáme s účastí Policie ČR, ti dávají dětem k dispozici policejní auto, děti si mohou vyzkoušet odebrání otisků prstů aj. Akce probíhá Ideálně za účasti moderátora, který povzbuzuje děti k tomu, aby navštěvovali jednotlivá stanoviště, informuje o účelu akce. Děti se pobaví, zároveň se něco dozví nebo si oživí potřebná témata.

Před 4 lety jsme založili spolek a pod názvem Hostík - rodinné centrum pro malé i velké se snažíme většinou jako dobrovolníci působit v naší nevábné obci tak, abychom zde život rodičům a dětem zpříjemnili. Snažíme se formou pravidelných volnočasových aktivit nabídnout rodinám i dětem smysluplné a efektivní společné chvíle. Snažíme se ovlivňovat život v obci například tím, že uklízíme černé skládky nebo se věnujeme předškoláčkům. Dále k nám mohou přicházet děti i s rodičema a tvoříme spolu, hrajeme si, jezdíme na výlety. Dokonce již tradičně pořádáme letní mini tábory. Pořádáme i veřejné venkovní tradiční akce jako je dětský den nebo zvířátkový den apod. Více je na našich FB stránkách.

Přihlásit se