Detail akce Hudba pomáhá - benefiční koncert Michala Hrůzy

 • Provident
 • Stručný popis

  Koncert 11. ročníku benefičního festivalu, který pomáhá handicapovaným dětem z Pardubického kraje. Každý rok jedné rodině, s konkrétním problémem a jasnou vidinou řešení. "Při návštěvě letošní rodiny mne nejvíce dostala její izolovanost. Bydlí uprostřed vesnice, ale prakticky nepřekročí práh," říká vedoucí komunikace festivalu Karel Telecký.
 • Místo konání: Litomyšlská 72, Litomyšlské Předměstí, 566 01 Vysoké Mýto, Česko

 • autor » Hudba pomáhá
 • datum konání » 21.10.2017 20:00 - 22:00
 • štítky »
 • soutěž » Už 20 let pomáháme měnit každodenní život k lepšímu
 • Provident 25 hlasů od Provident
  10. místo v průběžném hodnocení
 • Veřejnost 59 hlasů od Veřejnosti
  23. místo v průběžném hodnocení

Prezentační fotografie

Další informace

Aby také ano. Ráďa a Honza jsou kombinovaně postižení, dospívající kluci. Tatínek pracuje ve směnném provozu a samotná maminka 2 vozíky na vycházku zkrátka neutlačí. Natož potom ve vsi, kde bezbariérové chodníky nejsou běžným jevem a kde služba osobní asistence chybí.

Rodina chlapců se dlouhodobě snaží o zlepšení jejich pohybových schopností. Na vysněný stroj "motomed", který dokáže rozhýbat jejich pohybový aparát, však dosud neměli potřebné finance. Ty s výtěžkem festivalu, který většinou přesahuje 200.000 Kč, mít budou. A s pravidelným cvičením pak přijde zlepšení držení těla a značný posun v "sebeobslužnosti". Festival chce v letošním ročníku navíc rozjet projekt "Hledáme tety" a najít tak v okolí kluků asistenty, kteří by mohli vozíčkáře dostat ven. Mezi sousedy a kamarády.

Akci pořádá skupina mladých dobrovolníků z Litomyšlska a Vysokomýtska. Ve svém volném čase a zcela bez honoráře. Náklady spojené s jeho přípravou se vždy snaží pokrýt dary sponzorů tak, aby 100% vstupného koncertů doputovalo dětem.

"Ač se zdá, že jsme po 11 letech zajetou organizací, která díky zkušenostem bez problému sežene financování na cokoli, právě díky tomuto předpokladu je získávání nových partnerů čím dál tím složitější. Náklady však bohužel neustále rostou", hovoří o aktuálních problémech festivalu jeho ředitel Vojtěch Sedláček. Ten za dobu trvání posbíral již několik cen a navázal stálou spolupráci s předními českými hudebníky.

Nyní vstupuje Hudba pomáhá do dalších deseti let. S ambicí stát se sousedským festivalem, příkladem a důkazem toho, že zabere-li komunita, dokáže své členy podpořit v jakékoli životní situaci. A je to zcela normální.

Krom koncertu Michala Hrůzy proběhnou v rámci festivalu ještě koncerty regionálních hudebníků a divadelní představení "Čtení ke kafi".

Přihlásit se